Salı, Şubat 27, 2024
E-dergi OkuE-dergi Oku
E-dergi Oku
E-Dergi Oku
Ana SayfaÇözüm OrtağıALDAĞ Sürdürülebilir Kalite Yönetimini, Süreçlerinin Tamamında Uluslararası Sertifikalarla Belgelendiriyor

ALDAĞ Sürdürülebilir Kalite Yönetimini, Süreçlerinin Tamamında Uluslararası Sertifikalarla Belgelendiriyor

Türkiye İklimlendirme Sektörünün en köklü kuruluşlarından Aldağ üretimden yönetime tüm süreçlerinde sürdürülebilir gelişim için kalite anlayışını bir standart haline getiriyor ve belgelendiriyor.

Uluslararası Standardizasyon Kuruluşu (ISO) tarafından belirlenen ve sürekli iyileştirilerek güncellenen standartlar, kendisini geleceğe taşımayı hedefleyen işletmeler için rehber anlamı taşıyor. Aldağ, süreçlerini bu standartlara uyumlandırarak belgelendirmeye büyük özen gösteriyor. Sahip olduğu; ISO 9001 Kalite Yönetimi Sistemi başta olmak üzere, ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetimi sertifikalarına ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’ni de ekleyen Aldağ sektörde öncü misyonunun gereklerini yerine getiriyor.

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemini ISO 27001 ile Belgelendirdi

Şirketler için bilgi varlıklarının güvenliğinin önemi giderek artıyor. Şirketlerin fikri haklarından doğan bilgilerin yanı sıra finansal ve personel bilgilerinin, müşterilerine ve üçüncü taraflara ait bilgilerin güvenli tutulabilmesi, şirketlerin sorumluluğu altındadır. Bilgi güvenliği ve yönetimi, şirketin öz sermayesi sayabileceğimiz bilginin kullanılamaz hale gelmesini de önler. Bu sistemin kurulması ve sağlıklı işleyişi, şirket üst yönetimleri tarafından desteklenmelidir.

Aldağ, sürdürülebilir gelişmeyi odağına alan vizyoner yönetim anlayışı ile gerek kurumunun gerekse müşteri ve tedarikçilerinin bilgi güvenliğine gösterdiği duyarlılığı güvenilir bir sistem haline getirerek ISO 27001 belgesini almaya, yapılan denetimler neticesinde hak kazandı.

Aldağ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile kurumsal planlama faaliyetlerini, sorumlulukları, uygulamaları, prosedürleri, prosesleri, kaynakları tanımlayarak bir yandan olası riskleri en aza indirme yolunda önemli bir adım attı, öte yandan kurumsal itibar yönetimi açısından çıtayı yükseltmiş oldu.

Türkiye İklimlendirme Sektörünün en büyük merkezi sistemler üretim tesisine sahip Aldağ ürünleri için de uluslararası sertifikasyon programlarına dahil oluyor.

Kaizen ve 5S, Üretimin de Pusulası

32.000 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 38.000 metrekare alana kurulu, bütünleşik tasarım ve sürdürülebilir bina felsefesi ile inşa edilen Aldağ Manisa Akhisar Tesisi, Türkiye’nin “yeşil endüstri yapıları”nın başarılı bir örneği olarak hizmet veriyor. Cihazlarda olduğu kadar üretimde de enerji verimliliğinin gözetildiği tesiste kullanılan tüm malzemeler geri dönüştürülebilir nitelikte seçildi.

Japonca “değişim” anlamına gelen Kai ve “daha iyi” anlamına gelen Zen sözcüklerinin bir araya gelmesi ile oluşan, “sürekli iyileştirme” anlamına gelen Kaizen felsefesi, Aldağ Manisa Akhisar Tesisinde örnekleniyor.

Operasyonel mükemmellik sağlamak için tesiste uygulanan 5S (Ayıklama, Düzenleme, Temizleme, Standartlaştırma ve Disiplin) metoduyla gerçekleşen ve süreç kaybı, gereksiz hareket, işgücü kaybı, zaman kaybı engellenmekte, böylelikle üretimde çokluk, esneklik ve çeşitliliği öngören “yalın üretim” gerçekleştiriliyor.

Bu sayede “kalite, maliyet, teslim süresi” değer kriterlerinin optimizasyonu en iyi düzeyde gerçekleşebiliyor.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER