Salı, Aralık 5, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaÇözüm OrtağıAKM’nin kalbine Bostik dokunuşu

AKM’nin kalbine Bostik dokunuşu

Endüstriyel üretim, inşaat ve tüketici pazarlarının önde gelen küresel markası olan Bostik, Türkiye’nin gurur projesi olan Atatürk Kültür Merkezi’nin kalbinde üç ayrı ürünüyle yer aldı. Projenin en dikkat çeken bölümü olan opera binasının zemin uygulamalarında Bostik ürünleri kullanıldı.

2 bin 40 kişilik izleyici, 118 kişilik de orkestra kapasitesine sahip olan opera salonunda, sahne mekaniği ve sistemleri son teknoloji ile donatıldı. Eski AKM’deki seramik sanatçısı Sadi Diren duvarı birebir yeniden yapıldı. Opera fuayesindeki döner merdiven aslına sadık kalınarak inşa edildi. Yenilenen AKM’nin girişinde bulunan çelik konstrüksiyonlu dev küre, 15 bin özel seramik parçasından oluşuyor. Kürenin içerisinde ise opera salonu bulunuyor. AKM’nin “kalbi” olarak nitelendirilen opera binasında Bostik, “Zemin Grubu” ürünleriyle yer aldı. Bu dev projede 3 bin 250 kg Bostik Nivotech Poroprim (şaplar için özel astar), 400 bin kg Bostik Roxol 740 (kendiliğinden yayılan zemin tesviye şapı) ve 3 bin 600 kg Bostik Stix A800 Premium (yumuşak zemin kaplamaları için akrilik yapıştırıcı) kullanıldı.

Bostik Global’den AKM projesine ödül

Bostik Türkiye, Bostik Global Duvar & Zemin ekibinin kendi bünyesinde düzenlediği, uluslararası proje yarışmasına da AKM uygulamalarıyla katıldı. 38 büyük proje ile yarışan Bostik ekibi, ikincilik ödülüne layık görüldü.

Bostik Yapı ve Tüketici Departmanı Türkiye Müdürü Doğan Öz: “Tüm zemin imalatlarını kolaylaştıran ve zamandan tasarruf ettiren ürün çeşitliliğine sahibiz. Üretim kalitemiz, ürünlerimizin teknik şartnameye uygunlukları, yapılan imalatlarda süpervizör desteği vermemiz ve beyan ettiğimiz kalite evraklarımızla; ülkemizin gururu olan bu projenin çözüm ortaklarından biri olarak seçildik. Bostik Global’den gelen ödül de bizi ayrıca mutlu etti.” dedi.

Kullanılan Bostik ürünlerinin özellikleri:

Bostik NivoTech PoroPrim: Akrilik kopolimer esaslıdır. Mükemmel yapışma ve örtücülük özelliğine sahiptir. Emici ve gözenekli yüzeyler için uygundur. Kullanıma hazır, açık kırmızı renkli, kendinden yayılan şaplar için özel astardır.

Bostik Roxol 740: Yüksek düzeyde akışkandır, kısa sürede donarak kullanıma hazır hale gelir. 5 ile 40 mm arasındaki kalınlıklar için ve sadece içeride kullanıma göre formülize edilmiştir. Ekstra elyaf katkılı ve çimento esaslı olup, TS EN 13813’e göre üretilmiş CT / C20 / F6 sınıfında, kendiliğinden yayılan zemin tesviye şapıdır.

Bostik Stix A800 Premium: Çok düşük VOC emisyonlarına (EC1 Plus) ve güçlü bir anında kavrama özelliğine sahip, solvent içermeyen bir akrilik yapıştırıcıdır.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER