Salı, Şubat 27, 2024
E-dergi OkuE-dergi Oku
E-dergi Oku
E-Dergi Oku
Ana SayfaMANŞETİSİB’in Düzenlediği ISK-SODEX Alım Heyeti Programı 70 Ülkeden 300’e Yakın Misafiri...

İSİB’in Düzenlediği ISK-SODEX Alım Heyeti Programı 70 Ülkeden 300’e Yakın Misafiri Ağırlıyor

16’ıncısı düzenlenen ISK Sodex İstanbul Fuarı’nın İSİB tarafından organize edilen Alım Heyeti programı 70 ülkeden gelen 300’e yakın yabancı iş adamının katılımı ile başladı. Türk İklimlendirme Sektörünü oluşturan firmaların temsilcileri üç gün boyunca yabancı iş adamları ile bir araya gelerek ürünlerinin ticarileşmesi ve ihracata dönüşmesi konusunda çalışacaklar.

24 Ekim Salı günü yapılan Alım Heyeti programının açılış törenine İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, İSİB Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ile ilgili sektör temsilcileri katıldı.

Sektörün gelişimi ile ilgili açıklamalarda bulunan İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, İSİB’in kurulduğu günden bu yana sektörü ve onu oluşturan alt sektörleri ile birlikte ihracatta sürekli büyüme vizyonu ile emin adımlarla ilerlediğini belirterek, “2022’i yılını sektör olarak 6,7 milyar dolarlık ihracat büyüklüğü ile kapattıktan sonra bu yılı da hedef olarak koyduğumuz 7,2 milyarlık ihracat büyüklüğü ile tamamlayacağımızı öngörüyoruz. Bununla birlikte yüzde 91’lik ihracatın ithalatı karşılama oranı ile Ülkemizin dışa bağımlılığını ortadan kaldırma misyonuna odaklı bir şekilde destek oluyoruz” dedi.

Şanal, iklim değişiklikleri ile beraber sektörün enerji verimliliği yüksek, doğayı ve insanı koruyan cihazların üretimi ile iklim ve havaya yönelik pek çok kritik görev üstlendiğini belirterek, sorumlu bir sektör olarak tüm Dünya için çalıştıklarını ifade etti.

İklimlendirme sektörünün en büyük fuarı olan ISK SODEX İstanbul’un bu sene çok büyük bir katılımla gerçekleşeceğini belirten Şanal, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği olarak geçtiğimiz yıllarda da yaptığımız Alım Heyeti programına bu senede devam ediyoruz. Alım Heyeti Programı kapsamında bu sene 70 farklı ülkeden 300’e yakın yabancı firmadan temsilcileri Türkiye’de ağırlıyoruz.  İklimlendirme sektörünü oluşturan tüm firmalarımızın Alım Heyeti programı kapsamında yapacakları B2B görüşmelerin başarı ile geçeceğine ve ihracatımızın daha da artırılması yönünde kendilerini destekleyeceğine inanıyorum.”

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER